Proktologia PoznańInformacje

Kategoria: Medycyna
Dodany: 2019-11-08


foto
Ile kosztują felgi aluminiowe?

Proktologia Poznań

Hemoroidy są częstym i bolesnym stanem, który dotyka prawie połowy wszystkich dorosłych w wieku 50 lat lub starszych. Trudno poradzić sobie z bólem wywołanym przez hemoroidy. Dostępne są jednak skuteczne opcje leczenia. Pomocne mogą być zabiegi domowe i zmiany stylu życia. Ten artykuł zawiera wiele różnych pomysłów, co należy zrobić, aby je leczyć.

Utrzymuj hemoroidy tak czyste, jak to możliwe. Specjalnie zaprojektowane ściereczki hemoroidowe są zwykle bardziej higieniczne niż papier toaletowy, nie wspominając o bardziej komfortowych. Aby uzyskać dodatkową ulgę w obrzęku i bólu hemoroidów, spróbuj letniej kąpieli sitz. Moczyć obszar przez 20 minut lub dłużej.

Zastosowanie lodu i ciepła może złagodzić ból hemoroidalny. Jeśli użyjesz zarówno ciepła, jak i lodu, możesz zmniejszyć rozmiar hemoroidy i upewnić się, że wygoi się prawidłowo. Najpierw połóż lód na hemoroidy na 10 minut, a następnie natychmiast wykonaj 20 minut wilgotnego ciepła.

Leszczyna czarownicy może złagodzić dyskomfort i ból powodowany przez hemoroidy. Ten ściągający kurczy się i zwęża obrzęk tkanek i zapewnia ulgę w chłodzeniu. Możesz dodać oczar wirginijski w kąpieli sitz. Można go również nakładać za pomocą Proktologia Poznań wacika, ale pozostawić na około 10 minut.

Picie dużej ilości wody jest dobrym sposobem na uniknięcie hemoroidów, szczególnie jeśli jesteś osobą, która często cierpi na nie. Dostawanie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie zapewnia miękkość stolca. Ponadto należy ograniczyć spożycie zarówno produktów kofeinowych, jak i alkoholu.

Czy zdajesz sobie sprawę, że w twojej kuchni jest wiele przedmiotów, które mogą złagodzić objawy hemoroidów. Woreczki z lodem są skutecznym domowym lekarstwem na dolegliwości związane z hemoroidami. Zastosowanie okładu z lodu pomoże zmniejszyć ból hemoroidów. Może to zmniejszyć stan zapalny i pomóc w zapewnieniu ulgi.

Teraz, gdy znalazłeś przydatne wskazówki i porady dotyczące hemoroidów, nadszedł czas, aby je leczyć. Hemoroidy prawie zawsze można kontrolować za pomocą środków zaradczych stosowanych w domu. Operacja rzadko jest konieczna. Hemoroidy można leczyć w domu, jeśli jesteś uzbrojony w informacje o przyczynach i zapobieganiu.

Tagi dla artykułu

endoskopia, laparoskopia, proktologia, Proktologia Poznań